Nejste přihlášeni | Přihlásit

Penzion Nový Svět

Penzion Nový Svět - Růžová

“Skalnatá a osamělá krajina při zemské hranici – říká se jí také České Švýcarsko. Písek připlavený před osmdesáti miliony lety druhohorními řekami do mořské delty a stlačený do mohutné desky tvárné horniny. Zadní země je odlehlý kraj. Do daleka se táhnou rokle a lesy. Ve dne se nad nimi nese jen volání krkavců a černých datlů, za noci je ozařuje pouze měsíc. Je možno jimi bloudit hodiny, dny, týdny, z cesty bolí nohy, desetitisíckrát je nutno překročit padlý kmen. Lze v nich prožít pocit samoty a v naprostém tichu poslouchat padající zrnka písku. Hluboko pod koberci rašeliníku vede cesta z hladce opracovaných pískovcových kvádrů. Dřevěné památky pohltil čas. Znamení vytesaná kdysi lidmi do skal – lovecké trubky, hraběcí znaky, kříže, vlčí desky, rysí a medvědí kameny, nápisy a letopočty – zůstávají. V Zadní zemi je ukryto mnoho zvláštních věcí…”

Z knihy Miloslava Nevrlého “Chvály Zadní země”

___________________________________________________________

Vítáme Vás na stránkách usedlosti Nový Svět, který se nachází v malebné krajině Českosaského Švýcarska. Naše usedlost Vám nabízí možnost stylového ubytování a rekreace v krásném prostředí národního parku, u obce Růžová.

Celý objekt je nekuřácký. V přízemí se nachází kuchyně a útulna s kachlovými kamny, kterou lze využít jako jídelnu a společenskou místnost. V patře Vám je k dispozici kuchyňský koutek a 4 pokoje, každý s vlastním sociálním zařízením. Pokoje jsou 2-5 lůžkové s možností přistýlky. Pro strávení volného času u nás naleznete knihy nebo společenské hry. Chalupa je bývalý statek z roku 1846, který vybudovala a několik desetiletí obývala rodina Dinnebierových. Později zde majitelé zřídili kovárnu a opravnu zemědělských strojů. Na přelomu 19. a 20. století, v době počátků turistiky v Českém Švýcarsku, zde provozovali hospůdku s tanečním sálem. Po 2. světové válce museli původní obyvatelé svůj domov opustit a objekt sloužil po několik desetiletí jako hájovna. V roce 2002 jsme ho koupili a nadšeně se vrhli do oprav a úprav a výsledkem je jeho dnešní podoba. Při rekonstrukci jsme se snažili zachovat původní podobu chalupy a nepoužívat umělé materiály. Najdete zde tedy převážně dřevo, kov a kámen místního původu – pískovec. Chalupa je vytápěna dřevem – krbovými kamny s výměníkem.

K objektu přiléhá cca 6 000 m2 pozemku, jehož menší část tvoří oplocené parkoviště, venkovní terasa, ohniště s posezením, dětský koutek s pískovištěm a větší část slouží jako pastvina pro koně. Nedaleko, cca 1,5 km od chalupy je také restaurace a zhruba 500 m přírodní koupaliště.© Penzion Nový Svět 2010-2015